Jízdní vlastnosti
Tato část automobilu je podstatná, a proto bychom ji měli věnovat dostatečnou pozornost. Jako první si u nich zkontrolujte tlak, aby měl požadovanou hodnotu při dané zátěži, protože jinak se nám například zvýší spotřeba paliva, což při dnešních cenách jistě nechcete. Dalším faktem je hloubka vzorku. Ta je podstatná v běžném provozu zejména při brzdění, protože nedostatečný vzorek zejména za ztížených podmínek prodlužuje brzdou dráhu.
Při krizovém brzdění každý metr riziko zvyšuje, takže jakmile se blížíte k minimální hloubce, tak je dobré myslet na výměnu. Před bychom také měli zkontrolovat, jestli není pneumatika poškozená. U novějších vozů se nám o kontrolu tlaku starají speciální ventilky, takže hned víme, že máme třeba defekt. Naštěstí běžné defekty jako je zapíchnutý hřebík se běžně opravují, takže nemusíte kupovat pneumatiky nové. To, jak dlouho nám vydrží záleží na tom, kolik kilometrů ročně najezdíme.
Správný výběr
Pneumatik je na výběr spousta, přičemž možná si říkáte, jak si v takovém širokém sortimentu vybrat ty správné. Když si přečtěte, co jednotlivá čísla a písmena ve značení znamenají, tak to jistě zvládnete. Navíc v pneuservisu Vám jistě rádi poradí, a ještě k tomu se postarají o přezutí. Jako první sledujeme při výběru rozměry, aby hezky seděla na disk.
Následuje index nosnosti, přičemž ten u běžných vozů většinou řešit nemusíme, protože se v klidu vlezeme do maximální přípustné hmotnosti auta. Další písmeno nám udává rychlostní index, přičemž uvedenou hodnotu není bezpečné překračovat. Dále se setkáte také s různými třídami jako je spotřeba paliva a hlučnost. Když máte třeba pohodlný vůz vyšší třídy, tak přeci nechcete poslouchat zbytečný hluk od pneumatik. Co se týče jízdních vlastností, tak třeba majitel vozu si připlatí za lepší produkt, aby měl například lepší přilnavost a mohl tak projíždět zatáčky vyšší rychlostí.