Na stavy energií a nájemní smlouvu – toto jsou jedny z prvních administrativních záležitostí, které musíte bezpodmínečně zvládnout ještě před stěhováním. Jestliže se vás týká nájemní bydlení, pohlídejte si jak samotné znění smlouvy, tak i všechna data, která se týkají počátku a ukončení nájemního vztahu. Některý nájemce vás ponechá v bytě bydlet již pár dnů před oficiálním smluvním datem, a to zejména v souvislosti se stěhováním v Nymburce. Pohlídejte si také možnosti ohledně výpovědí ze smlouvy a mimo jiné i stavy elektroměru, vodoměru, plynoměru a topení, které budete potřebovat pro uzavření nových smluv o dodávkách energií.
Na parkování – v některých městech je parkování placené a vy si musíte zjistit parkování jak pro své vozidlo, tak i pro to stěhovací. Jakmile objednáte u stěhovací firmy pevné datum stěhování, musíte zajistit mimořádné povolení pro parkování stěhovacího vozidla. Pokud to půjde oficiální cestou přes městský magistrát, pak počítejte s tím, že vaše žádost se může vyřizovat i celých 30 kalendářních dnů.
Na úklid – může se stát, že vám již nezbydou síly a úklid prostě vynecháte. Jenže tím se na novém působišti moc dobře nezapíšete. Pamatujte, že vaši sousedé, pro něž jste noví nájemníci či spoluvlastníci, si zapamatují zejména první dny vašeho působení. Úklid nezanedbávejte a naopak jej proveďte precizně, uvidíte, že to bude mít pro vás velký význam.
Na rozloučení – vycházejte v dobrém i s lidmi na místě, které opouštíte, protože nikdy nevíte, kdy se s někým z nich opět setkáte. Není ? zrovna moudré uprchnout z bývalého bydliště v domnění, že vám může být ukradené. I původní působiště po sobě ukliďte, vytřete po stěhování schody a předávejte byt čistý a v dobrém technickém stavu. Nezapomeňte se také s lidmi rozloučit a případně domluvit kontakt, kdybyste se chtěli navštěvovat anebo si alespoň psát e-mailem či telefonovat.